השירות הוסציאלי

על פי ההגדרה בחוק, עבודה סוציאלית היא "משלח יד לשיפור תפקודם האישי והחברתי של הפרט, המשפחה והקהילה בדרך של טיפול, שיקום, ייעוץ והדרכה".

הנחת היסוד בעבודתנו הינה אבטחת איכות חיים לדיירי המוסד הבאה לידי ביטוי בשאיפה לעצמאות מירבית של הדייר וחיזוק השליטה על חייו,  עידוד השתתפות פעילה בפעילויות השונות ואבטחת סביבה שתהא קרובה לאווירה ביתית ככל האפשר, כל זאת דרך שיטות התערבות שונות: פרטנית קבוצתית וקהילתית.

השירות הסוציאלי מהווה חלק מצוות רב מקצועי המטפל בהיבטים האישיים, המשפחתיים והחברתיים של המטופל להבטחת התייחסות הולמת לשיפור איכות חייו במסגרת המוסדית.

פעולות המתבצעים ע"י השירות הסוציאלי במרכז גריאטרי "אצולת בית העמק" בהתבסס על נהלי עבודה סוציאלית של משרד בריאות:

 1. קבלת דייר: איסוף ומתן מידע לדייר ומשפחתו.
 2. בניית תכנית טיפול אישית לכל דייר.
 3. מעקב וסיוע בהסתגלותם של הדיירים ובני משפחותיהם לבית האבות.
 4. מינוי אפוטרופוס לדיירים הזקוקים לו ומעקב אחר פעילותו.
 5. ניהול נושא מתנדבים: איתור, גיוס, התאמה, הדרכה וליווי, מעקב.
 6. ישיבות צוות רב מקצועי: איסוף מידע, הכנת הישיבה, תיאום עם הצוות, ריכוז הישיבה, רישום פרוטוקול והפצתו, תיעוד בתיק הדייר ומעקב אחר ביצוע ההחלטות בישיבה.
 7. פיתוח צוות: כולל מתן הרצאות לצוות בנושאים הקשורים לגיל הזקנה והחיים בבית אבות.
 8. עבודה קבוצתית.
 9. פעילות חברתית וקהילתית: שיתוף פעולה עם מוסדות שונים בקהילה והקמת פרויקטים ופעילויות שונות איתם, תכנון וביצוע אירועים לדיירים ובני משפחתם למשל: ימי הולדת, ציון חגים, יום הזקן הבינלאומי ועוד.
 10. עבודה פרטנית: שיחות עם הדיירים.
 11. חוק זכויות החולה: הטמעת החוק, יישום החוק, רענון שוטף של החוק ומעקב אחר ביצועו (מימוש זכויות, שמירה עם כבודו ופרטיותו של כל דייר, מניעת התעמרות כלפי הדיירים).

 

פרויקטים המתבצעים במוסד ע"י השירות הסוציאלי בשיתוף עם צוות רב מקצועי:

 1. "זה אני":פרויקט משותף עם צוות הריפוי בעיסוק, שכולל איסוף מידע על חייהם ועל עברם של הדיירים, בנוסף איסוף תמונות עם שיתוף פעולה של המשפחות, ולאחר עיצובם על דף תולים אותו בחדרו של הדייר, כך נוצרה אווירה ביתית יותר בתוך החדר ומכירים כל דייר יותר לעומק ומתמקדים בו כאדם ולא כחולה.
 2. "דורות": פרויקט בין דורי- ילדי הגן בקיבוץ בית העמק עם הדיירים של בית האבות. בפרויקט זה מתבצעים פעילויות משותפות של מוזיקה, ריקודים, משחקים ועוד.
 3. "ימי הולדת": חגיגת ימי הולדת לדיירים בליווי זמר והזמנת בני משפחתם של הדיירים החוגגים.

 

האני מאמין!

   אנו מאמינים, כשירות סוציאלי, שעיקר עבודתנו היא לדאוג לקידום רווחתם של דיירי המוסד, דרך שיחות, הקשבה, תמיכה ועידוד, סנגור וסיוע במימוש זכויות על מנת שיוכלו להתחזק ולהתמודד עם קשייהם, זאת תוך התבססות על ערכים חברתיים.

אנו מאמינים, שיש לכוון את מטרתנו להעניק לדיירים הרגשה שזה הבית שלהם! ולפעול לשיפור איכות חייהם בבית האבות ולהפוך את השהות שלהם במקום לאיכותית, נעימה ונוחה כמה שאפשר.

ליצירת קשר ולפרטים נוספים:

טלפון

04-6659560
פקס: 04-6659580

כתובת

קיבוץ בית העמק.
לניווט ב WAZE לחץ כאן.